Bez wątpienia drewniany garaż to budynek, który ma wiele zastosowań. Ta niewielka drewniana konstrukcja idealnie nadaje się do przechowywania nie tylko samochodu, ale również mnóstwa innych przedmiotów jak, na przykład, ozdób świątecznych. W takim miejscu, jak garaż z drewna zarówno Twoja choinka, jak i lampki oraz bombki będą bezpiecznie czekać na nadejście kolejnych świąt. A Ty będziesz spokojny, że żadne z Twoich cennych dekoracji nie ulegnie zniszczeniu.

Już po świętach, a co zrobić z ozdobami?

Gdy święta są już za nami, to nadchodzi czas rozbierania choinki, zdejmowania świątecznego wieńca z drzwi, pakowania bombek w kartonowe pudełka. Mimo, że ta chwila nie należy do najprzyjemniejszych w roku – dom nagle staje się pusty – to trzeba pomyśleć, gdzie najlepiej przechować te wszystkie ozdoby świąteczne. Bez dwóch zdań, najbezpieczniejszym miejscem jest garaż drewniany. Jeśli cała przestrzeń Twojego pomieszczenia garażowego nie jest zajęta przez inne przedmioty gospodarstwa domowego, to warto jest ją wykorzystać do przechowywania dekoracji świątecznych. Przecież nie będziesz ich potrzebować przez cały kolejny rok, więc sensownie jest przechowywać je tam, gdzie nie będą przeszkadzać – szafa to nie najlepsze rozwiązanie, ponieważ jest często używana do innych celów. Drewniany garaż to doskonałe miejsce, ponieważ jest zbudowany z naturalnego surowca, który cechuje się dużą wytrzymałością i trwałością. Niezastąpiony materiał, jakim jest drewno, posiada szereg zalet, dzięki którym będziesz mógł być spokojny o to, że wyciągniesz z pudeł swoje ozdoby świąteczne w takim samym stanie jakim je spakowałeś. Pamiętaj, że warto jest oszczędzić sobie kłopotów z potykaniem się o pudła z dekoracjami świątecznymi i zwolnij trochę miejsca w domu, przechowując sezonowe przedmioty w garażu drewnianym.

Jak zabezpieczyć świąteczne ozdoby?

Oczywiście, drewniany garaż to idealne miejsce do przechowywania ozdób świątecznych, ale warto jest również pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu i prawidłowym przechowywaniu tych cennych przedmiotów. Przede wszystkim, rozważ przechowywanie dekoracji w plastikowych pojemnikach, a nie papierowych kartonach. Jeśli wilgoć przedostanie się do Twojego garażu, to karton może ulec zniszczeniu, a tym samym Twoje ozdoby świąteczne. Natomiast, plastik zawsze będzie chronił Twoje choinkowe elementy dekoracyjne. Ponadto, takie pojemniki nie tylko chronią delikatne dekoracje przed uszkodzeniem, ale również są przezroczyste, co pozwala zobaczyć, jakie sezonowe ozdoby znajdują się w środku. Pojemniki do przechowywania chronią również przedmioty przed kurzem i ułatwiają układanie w stosy w celu bardziej efektywnego wykorzystania przestrzeni.

Co więcej, te najbardziej delikatne, szklane przedmioty możesz dodatkowo dla bezpieczeństwa owinąć w folię bąbelkową. Dzięki temu takie ozdoby, jak bombki będą mniej podatne na pękanie, jeśli będą przechowywane w szczelnie zamkniętych pojemnikach, owinięte folią bąbelkową. Możesz do tego celu wykorzystać również zużyty papier do pakowania. Zamiast wyrzucać papier użyty do pakowania prezentów świątecznych, wykorzystaj go do ochrony delikatnych ozdób. Zawiń delikatną dekorację w taki papier, a na pewno będzie zabezpieczona przed przetarciami i stłuczeniami podczas przechowywania.

Podsumowując, drewniany garaż to doskonałe miejsce do przechowywania ozdób świątecznych, ale oprócz tego należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie Twoich bezcennych dekoracji. Zainwestuj w plastikowe pojemniki i folię bąbelkową, a efekt będzie bardziej niż zadowalający. Ponadto, podczas korzystania z garażu drewnianego do przechowywania ozdób świątecznych, pamiętaj, aby zachować porządek.