Pożyczki mają zasadniczo cztery podstawowe cechy: kwotę główną, odsetki, termin i kwotę płatności. Zrozumienie każdego z nich pomoże ci zdecydować, czy pożyczka jest odpowiednia dla twojego celu i jak jest przystępna.

Kwota główna: Jest to kwota pożyczona od pożyczkodawcy. Może to być 500 000 zł na nowy dom lub 500 zł na naprawę samochodu.

Odsetki: oprocentowanie to koszt pożyczki – ile musisz spłacić oprócz kwoty głównej. Pożyczkodawcy określają oprocentowanie na podstawie kilku czynników, w tym oceny zdolności kredytowej, rodzaju pożyczki i czasu potrzebnego na spłatę pożyczki. Odsetki różnią się od rocznej stopy procentowej (RRSO), która obejmuje inne koszty, takie jak opłaty z góry. JAkie wysokości mają odsetki? Wystarczy wpisać w przeglądarke potrzebną frazę, np Kredyty Poznań, albo Kredyty Zakopane, aby się dowiedzieć.

Płatności ratalne: pożyczki są zwykle spłacane pożyczkodawcy w regularnych odstępach czasu, zwykle co miesiąc. Twoja miesięczna płatność jest zwykle stałą kwotą.

Termin: okres kredytowania określa, ile czasu musisz w całości spłacić. W zależności od rodzaju pożyczki termin ten może wynosić od kilku miesięcy do kilku lat.

Pożyczki dzielą się na dwie ogólne kategorie: pożyczki zabezpieczone i pożyczki niezabezpieczone.

            ZABEZPIECZONE POŻYCZKI

Przykłady: hipoteka lub pożyczka samochodowa.

W przypadku pożyczek zabezpieczonych pożyczkodawca używa aktywów fizycznych, takich jak dom lub samochód, w celu zabezpieczenia swoich pieniędzy, jeśli nie można spłacić pożyczki zgodnie z ustaleniami. Pożyczkodawca opiera oprocentowanie na aktywach, a także na ocenie kredytowej i historii kredytowej. Zabezpieczone pożyczki mają zazwyczaj niższe stopy procentowe niż pożyczki bez zabezpieczenia .

            NIEZABEZPIECZONE POŻYCZKI

Przykłady: pożyczka studencka na edukację, pożyczka osobista lub pożyczka do wypłaty.

Pożyczkodawcy oferujący pożyczki bez zabezpieczenia opierają oprocentowanie wyłącznie na ocenie kredytowej i historii kredytowej. Jeśli nie spłacisz pożyczki zgodnie z ustaleniami, pożyczkodawca nie może zająć żadnego z twoich aktywów, ale może zgłosić niewykonanie zobowiązania w biurach kredytowych, co zaszkodzi twojej zdolności kredytowej i możliwości uzyskania kolejnej pożyczki w przyszłości . Niezabezpieczone pożyczki mają zazwyczaj wyższe oprocentowanie i mniejsze kwoty pożyczek niż pożyczki zabezpieczone. artykuł sponsorowany gdzie opublikować