Coraz większe rzesze pacjentów uskarżają się na bóle kręgosłupa. Dolegliwości tego typu spowodowane są w dużej mierze osiadłym trybem życia, zbyt małą ilością ruchu na co dzień. Jeśli jesteś po pięćdziesiątce i od dłuższego czasu uskarżasz się na bóle kręgosłupa, koniecznie powinieneś pomyśleć o gruntownym jego prześwietleniu. Gdzie i w jaki sposób przeprowadza się takie badanie? Rozwiązaniem na profesjonalne wykonanie badania każdego odcinka kręgosłupa jest rezonans magnetyczny. Dziś bez problemu możesz zapisać się na to badanie i to bez lęku oraz strachu, że na termin trzeba będzie długo czekać. Badanie wykonywane jest w pełni na leżąco, a skanowanie naszego ciała w żaden sposób nie łączy się z bólem. Aparat do wykonywania rezonansu magnetycznego jest w pełni dostosowany do pacjentów o różnym wzroście oraz wadze. Z początku możemy czuć się jak w filmie fantastycznym, ponieważ w pozycji leżącej wjeżdżamy do specjalnej kabiny, gdzie zostajemy poddani skanowaniu za pomocą nieinwazyjnych programów. Nie trzeba w tym miejscu obawiać się szkodliwego promieniowania.

Rezonans magnetyczny – badania kręgosłupa

Nasz kręgosłup będzie badany na przestrzeni wybranych odcinków, by potem zsumować wszystkie wyniki i przedstawić końcową analizę. Dzięki temu, że odcinki kręgosłupa badane są etapami, można cieszyć się o wiele dokładniejszymi i bardziej szczegółowymi wynikami. Rezonans magnetyczny niemal natychmiast jest w stanie wykryć zarówno drobne jak i nieco poważniejsze schorzenia kręgosłupa. Dzięki kompleksowemu badaniu możemy szybko zacząć działać w celu całkowitego wyeliminowania choroby. Rezonans magnetyczny wykrywa wszelkiego rodzaju nowotwory, postępująca skoliozę, zwiotczenia poszczególnych fragmentów kręgosłupa i wiele innych chorób, które przy początkowych badaniach u lekarzy rodzinnych zwykle się bagatelizuje. Przed badaniem nie są potrzebne żadne masaże, na ekranie monitora wyniki wyświetlają się natychmiastowo. Lekarz ma pełen ogląd sytuacji i na bieżąco analizuje zmiany zauważone w kręgosłupie pacjenta.

Rezonans magnetyczny – badanie profesjonalne

Nie ma bardziej szczegółowego badania, niż rezonans magnetyczny. Można je wykonać państwowo lub prywatnie. Ten drugi typ badania często odstrasza pacjentów ze względu na konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów. Jednak warto je ponosić, ponieważ nasze zdrowie jest przecież bezcenne. Na badanie wykonane na NFZ trzeba czekać, a w momencie rozwijającej się choroby zwłoka czasowa zawsze działa na niekorzyść. Rezonans magnetyczny może zostać wykonany zarówno u dorosłych jak i u dzieci. W tym drugim przypadku badania są wykonywane rzadziej, ale występują. W podeszłym wieku poleca się wykonywać rezonans magnetyczny w miarę regularnie, powiedzmy, dwa razy do roku. Ma on pełnić rolę badania kontrolnego, które na czas wykryje i wskaże zmiany w organizmie, wcześnie wykryte i możliwe do wyleczenia. Dzięki temu wzrasta prawdopodobieństwo przeżycia dodatkowych lat w pełnym zdrowiu, a to marzenie każdego z nas. Badanie nie boli i przebiega w zazwyczaj spokojnej atmosferze.