Prognozy ekonomiczne w Polsce sprawdzają się raczej w dużym stopniu. Jest jednak branża, która stała się nie małym zaskoczeniem dla ekonomistów. Chodzi tu o rynek chemii gospodarczej. Sprzedaż specyfików do sprzątania wzrosła w tempie dość nieprzewidywalnym. Podobnie sytuacja się ma w odniesieniu do eksportu, który podąża ścieżką dynamicznego rozwoju. Polskie środki czystości, osiągają kolejne spektakularne poziomy sprzedaży. Dzięki temu pojawiło się wiele okazji inwestycyjnych dla miejsc takich jak hurtownia chemiczna. Jest to szczególnie optymistyczna sytuacja, biorąc pod uwagę presję kosztową, która związana jest z sytuacją na rynku pracownika.

Gospodarstwa domowe motorem napędowym branży chemicznej

Czynników dobrej sytuacji w branży środków sprzątających jest poprawiająca się sytuacja finansowa gospodarstw domowych a także ich pozytywne nastawienie do zakupów. Dzięki wsparciu rządowemu dla rodzin posiadających dzieci, konsumenci korzystający z tej pomocy chętniej sięgają po lepszej jakości produkty. Zarówno te podstawowego użytku, jak również rzeczy bardziej zbędne. Hurtownia środków czystości stanowi podstawową bazę dla mniejszych sklepów, a te są w zasięgu zainteresowań gospodarstw domowych.

 Lider sprzedaży

Dane statystyczne podają, że jeden z największych wzrostów sprzedaży odnotowała półka środków piorących. Jej wartość wzrosła aż o 5%. Takie miejsca jak hurtownia środków czystości mają w tym swój udział. Przenosi się to bez pośrednio na zabiegi rządu wobec poprawienia sytuacji finansowej przeciętnego Polaka. Środki czystości hurt to między innymi detergenty do mycia naczyń. Wzrost ich sprzedaży jest równie imponujący. Z wyliczeń wynika, że to aż 7%. Mówi, się że motorem napędowym tego wzrostu jest segment płynów i kapsułek do zmywania automatycznego. Świadczy to o zwiększonej tendencji kupowania zmywarek. Powstały również tezy, że patrząc dogłębnie na temat, źródłem wzrostów sprzedaży w miejscach takich jak hurtownia artykułów chemicznych czy dyskonty, jest zwiększone zainteresowanie nieruchomościami.