Rok 2020 został okrzyknięty w sposób jednogłośny rokiem, w którym trendem wiodącym będzie ekologia. Przewodzić będą naturalne nawiązania do matki natury. Stanowią o tym również materiały wykorzystywane do wyposażenia sklepów. Trend eko jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym a zarazem prostym.

Kolory EKO

Ekologiczne kolory to wszystkie barwy i odcienie, które bezsprzecznie kojarzą się z naturą. To przede wszystkim zielenie, brązy, koral czy błękity. Ich obecność dostarcza wielu walorów estetycznych. Zastosowanie koloru to nie tylko farby na ścianach, ale również meble i dodatki. Regały sklepowe w starym stylu są już passe. W zależności od wnętrz często stosuje się piaskowe sofy a także fotele. Przymierzalnie zasłaniane są zasłonami w odcieniu głębokiej butelkowej zieleni. Dopięcie wszystkiego stanowią kolorowe lampy, wazony na kwiaty lub też poduszki. Klienci chętnie korzystają z możliwości złapania oddechu na wygodnej kanapie.

Regały sklepowe modne w 2020

trendy dotyczące mebli zmieniają się z roku na rok. Zainteresowanie naturalnym drewnem widoczna jest już od jakiegoś czasu. Niestety nie każdy właściciel sklepu może sobie na taką opcję pozwolić, ze względu na cenę. Chcąc jednak pozostać w trendzie EKO można zastosować płyty meblowe z okleinami, które imitują wygląd naturalnego drewna. Okleiny można wybrać w różnych odcieniach. Obok trendu naturalnego drewna istotne jest także kamień. Powszechnym stał się kamienny blat stosowany jako lada sklepowa. W tym przypadku bardzo dużo jest zamienników, czyli blaty imitujące marmur lub inny kamień. Nie można pominąć faktu, że kamień i naturalne drewno to połącznie bardzo przyciągające uwagę.

Ozdoby w stylu Eko

Planując wyposażenie sklepu, będącym nawiązaniem do natury oraz ekologii, nie możemy zapomnieć o dodatkach. To one są zwieńczeniem całego wystroju, który w dużej mierze odpowiada za to jak klient czuję się w naszym sklepie. Częste zastosowanie stanowią kosze z polirattanu. Ułożone na metalowych stelażach z powodzeniem mogą zastąpić regały sklepowe. Kosze te są plecione ręcznie i charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Ich przeznaczeniem jest przede wszystkim ekspozycja owoców oraz warzyw. Można w nich poukładać również drobne produkty. Być może to mały akcent, natomiast efekt wykończenia wnętrza robi ogromne wrażenie.

Koniec z niebieskim światłem

odpowiednie światło w sklepie niesie ze sobą dużą moc. Duże witryny gwarantujące wysokie natężenie światła dziennego automatycznie poprawia atmosferę podczas zakupów. Szczególnie gdy natura uraczy nas piękną pogodą. Warto w takie dni zrezygnować z zasuwania rolet. Natomiast zasłony w oknach już dawno powinny odejść do lamusa. Kiedy nasz sklep nie posiada okien warto zainwestować w jak najbardziej naturalne światło. Fantastycznym elementem poprawiającym nastrój i atmosferę lokalu są rośliny. Jest wiele odmian roślin, które świetnie sobie radzą bez dużego dostępu do światła dziennego. Jednocześnie są odporne na różne czynniki zewnętrzne. Klienci przebywający z dużą ilością roślin czują większą bliskość ze środowiskiem naturalnym.